Usługi związane z odpadami
Tender description
Przedmiot zamówienia został szczegółowo określony w załączniku nr 10 do specyfikacji istotnych warunków zamówienia – Szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia i obejmuje w szczególności:
1) odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Miasta i Gminy Siewierz,
2) odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, wykorzystywanych jedynie przez część roku, na których nie zamieszkują mieszkańcy, a znajdują się domki letniskowe, na terenie Miasta i Gminy Siewierz,
3) prowadzenie Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych zlokalizowanego w Siewierzu przy ul. Ściegna 11,
4) odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych segregowanych zgromadzonych w pojemnikach typu dzwon zlokalizowanych w 6 punktach na terenie Gminy Siewierz.
Procedura
Informacje uzupełniające
Krajowa Izba Odwoławcza
ul. Postępu 17a
Warszawa
02-676
+48 224587801
odwolania@uzp.gov.pl
+48 224587800
www.uzp.gov.pl/kio
Krajowa Izba Odwoławcza
ul. Postępu 17a
Warszawa
02-676
+48 224587801
odwolania@uzp.gov.pl
+48 224587800
www.uzp.gov.pl/kio
1. Wykonawcom, a także innym podmiotom, jeżeli mieli lub mają interes prawny w uzyskaniu zamówienia oraz ponieśli lub mogą ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych przysługują środki ochrony prawnej określone w dziale VI ustawy Prawo zamówień publicznych – art. 180-198g.
2. Środki ochrony prawnej wobec ogłoszenia o zamówieniu oraz SIWZ, przysługują również organizacjom wpisanym na listę organizacji uprawnionych do wnoszenia środków ochrony prawnej, prowadzoną przez Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych.
3. Odwołanie przysługuje wyłącznie od niezgodnej w przepisami ustawy czynności Zamawiającego podjętej w postępowaniu o udzielenie zamówienia lub zaniechania czynności, do której Zamawiający jest zobowiązany na podstawie ustawy.
4. Odwołanie wnosi się do Prezesa Izby w formie pisemnej w postaci papierowej albo w postaci elektronicznej, opatrzone odpowiednio własnoręcznym podpisem albo kwalifikowanym podpisem elektronicznym.
5. Odwołujący przesyła kopię odwołania zamawiającemu przed upływem terminu do wniesienia odwołania w taki sposób, aby mógł on zapoznać się z jego treścią przed upływem tego terminu. Domniemywa się, iż zamawiający mógł zapoznać się z treścią odwołania przed upływem terminu do jego wniesienia, jeżeli przesłanie jego kopii nastąpiło przed upływem terminu do jego wniesienia przy użyciu środków komunikacji elektronicznej.
6. Odwołanie wnosi się w terminie 10 dni od dnia przesłania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia - jeżeli zostały przesłane w sposób określony w art. 180 ust. 5 zdanie drugie ustawy Pzp albo w terminie 15 dni - jeżeli zostały przesłane w inny sposób.
7. Odwołanie wnosi się w terminie 10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia.
8. Na orzeczenie Krajowej Izby Odwoławczej stronom oraz uczestnikom postępowania odwoławczego przysługuje skarga do sądu.
9. W postępowaniu toczącym się wskutek wniesienia skargi stosuje się odpowiednio przepisy ustawy z dnia 17.11.1964 r. - Kodeks postępowania cywilnego o apelacji, jeżeli przepisy niniejszego rozdziału nie stanowią inaczej.
12. Skargę wnosi się do sądu okręgowego właściwego dla siedziby albo miejsca zamieszkania Zamawiającego.
11. Skargę wnosi się za pośrednictwem Prezesa Izby w terminie 7 dni od dnia doręczenia orzeczenia Izby, przesyłając jednocześnie jej odpis przeciwnikowi skargi. Złożenie skargi w placówce pocztowej operatora wyznaczonego w rozumieniu ustawy z dnia 23.11.2012 r. - Prawo pocztowe, jest równoznaczne z jej wniesieniem.
12. Skarga powinna czynić zadość wymaganiom przewidzianym dla pisma procesowego oraz zawierać oznaczenie zaskarżonego orzeczenia, przytoczenie zarzutów, zwięzłe ich uzasadnienie, wskazanie dowodów, a także wniosek o uchylenie orzeczenia lub zmianę orzeczenia w całości lub w części.
13. Od wyroku sądu lub postanowienia kończącego postępowanie w sprawie nie przysługuje skarga kasacyjna.
Krajowa Izba Odwoławcza
ul. Postępu 17a
Warszawa
02-676
+48 224587801
odwolania@uzp.gov.pl
+48 224587800
www.uzp.gov.pl/kio
Main CPV code 90500000Award details
This tender awarded a total of PLN 0 to 0 companies.
See details of each winning bid and its value in the lot section below...
Bidding deadline
1 Sep 2018
0 days remainingTotal estimated value
Not specified
Locations
Polska, Siewierz
LOTS ASSOCIATED WITH THIS TENDER
Value
PLN Not specified
Szczegółowy opis zamówienia określa załącznik nr 10 do Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia.
1. Zagospodarowanie odpadów ma zapewnić osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowanie ich do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenie masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania zgodnie z obowiązującymi przepisami.
2. W trakcie realizacji zadania Wykonawca zobowiązany jest do przestrzegania przepisów prawa, w tym prawa miejscowego.
3. Wykonawca ponosi odpowiedzialność prawną za szkody spowodowane z jego winy np. uszkodzenie mienia Zamawiającego lub osób trzecich, w związku z wykonywaniem usługi.
4. Wykonawca otrzyma od Zamawiającego po podpisaniu umowy wykaz nieruchomości, z których odbierane będą odpady komunalne. Wykaz nieruchomości będzie aktualizowany przez Zamawiającego w miarę potrzeb wynikających ze składanych przez właścicieli nieruchomości deklaracji.
5. Wykonawca zobowiązany jest do przygotowania harmonogramu odbioru odpadów oraz do jego wydrukowania i dystrybucji wśród właścicieli nieruchomości zamieszkałych i wśród właścicieli nieruchomości, wykorzystywanych jedynie przez część roku, na których nie zamieszkują mieszkańcy, a znajdują się domki letniskowe, również w przypadku ewentualnych jego zmian. Harmonogram wymaga każdorazowego zatwierdzenia przez Zamawiającego.
6. Wykonawca zobowiązany jest do przygotowania ulotek edukacyjnych dot. segregacji odpadów oraz do ich wydrukowania i dystrybucji wśród właścicieli nieruchomości zamieszkałych i wśród właścicieli nieruchomości, wykorzystywanych jedynie przez część roku, na których nie zamieszkują mieszkańcy, a znajdują się domki letniskowe. Projekt ulotki wymaga każdorazowego zatwierdzenia przez Zamawiającego.
7. Wykonawca zobowiązany jest do monitorowania wypełniania ciążącego na właścicielu nieruchomości obowiązku w zakresie selektywnego zbierania odpadów komunalnych.
8. Zamawiający nie dopuszcza odbierania odpadów komunalnych pochodzących z zamieszkałych nieruchomości wspólnie z odpadami pochodzącymi z nieruchomości niezamieszkałych lub odpadami pochodzącymi z innej gminy, za wyjątkiem odpadów pochodzących z nieruchomości z terenu Gminy Siewierz wykorzystywanych jedynie przez część roku, na których nie zamieszkują mieszkańcy, a znajdują się domki letniskowe.
9. Wykonawca ponosi wszelkie koszty związane z odbiorem, transportem i zagospodarowaniem odpadów oraz wszystkie pozostałe koszty zamówienia, w tym: koszty wydruków harmonogramów odbioru odpadów oraz ewentualnych zmian, koszty wydruku ulotek jak również koszty ich dostarczenia właścicielom nieruchomości. Ponadto, w kosztach uwzględnia się również opłatę za umieszczenie odpadów na składowisku, tzw. opłatę marszałkowską – dla masy odpadów, których unieszkodliwienie przez składowanie będzie konieczne w ramach ich zagospodarowania przez Wykonawcę.
10. Wykonawca wyznaczy osobę jako koordynatora w zakresie wykonywania obowiązków wynikających z umowy, leżących po stronie Wykonawcy.
11. Wykonawca zobowiązany jest do prowadzenia i obsługi gminnego punktu selektywnego zbierania odpadów komunalnych pochodzących od właścicieli nieruchomości zamieszkałych oraz od właścicieli nieruchomości wykorzystywanych jedynie przez część roku, na których nie zamieszkują mieszkańcy, a znajdują się domki letniskowe, położonych na terenie Gminy Siewierz, zwanego dalej PSZOK-iem w następujący sposób: obsługa i prowadzenie stacjonarnego PSZOK-u w Siewierzu przy ulicy Ściegna 11 – przez okres trwania umowy wraz z monitorowaniem obiektu. Prowadzenie ewidencji ilości i rodzaju oddanych do PSZOK-u odpadów z uwzględnieniem daty przyjmowania odpadów, ilości i rodzaju odpadów oraz oznaczenia nieruchomości.
12. Wykonawca zobowiązany jest do posiadania zezwolenia na zbieranie odpadów w PSZOK-u w trakcie realizacji umowy.
13. Wykonawca zobowiązany jest do zagospodarowania odebranych odpadów komunalnych zgodnie z obowiązującymi przepisami.
Main site or place of performance
Gmina SiewierzAward criteria
Wydłużenie czasu udostępnienia PSZOK
20
Wyrażenie zgody na przeprowadzenie konkursu ekologicznego
20
60